Pandemi Sürecini Fırsata Çeviriyoruz

Pandemi Sürecini Fırsata Çeviriyoruz

Sevgili Gençler
PANDEMİ SÜRECİNİ FIRSATA ÇEVİRİYORUZ

İçinde bulunduğumuz pandemi belası nedeniyle evlerimize kapandığımız ve ne kadar süreceğini bilemediğimiz şu dönemde neler yapabiliriz, nasıl üretebilirize kafa yorduk ve sonunda DİKKAT! GENÇ GİRİŞİMCİLER GELİYOR! adıyla bir proje geliştirdik. 

Projemizin amacı; İstanbul’dan kendi işini kurmak isteyen 60 gencin belirlenmesi ve kurduğumuz Çevrimiçi Girişimcilik Merkezi üzerinden eğitim, uygulama, destek ve danışmanlık hizmetleri aracılığı ile kendine güvenen ve yaratıcı gençler olarak, rekabet gücü yüksek girişimlerde bulunmanız ve katma değeri yüksek ürün ve hizmetler geliştirerek, ekonomik ve sosyal hayatta daha etkin yer almanıza katkı sağlamaktır. 

Uzman eğitmen ve mentörler tarafından, Mayıs/2021 de başlayacak ve kameralı sınıfta çevrim içi olarak zoom platformu üzerinden 15 gün süreyle verilecek eğitimlerle, genç işletmelerinin kırılgan dönemlerini aşmalarına yardımcı olacak finansal kaynak, danışmanlık, tanıtım ve pazarlama desteğinden faydalanmaları sağlanacaktır.

Aynı zamanda girişimcilik ekosisteminin güçlenmesine katkı sağlayacak olan projemizde uygulanacak olan %30 engelli ve/veya engelli yakını kotası ile de dezavantajlı kişilerin istihdam edilebilirlikleri ve sosyal hayata katılımlarına destek verilecektir.

18-29 yaş arası 60 gencimizin yararlanabileceği, kadın ve engelli (engelli ve yakınlarında yaş sınırı yoktur) gençlerimize öncelik vereceğimiz projemiz; Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1)kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmekte olup katılım ve tüm eğitimler ücretsizdir.

Başvurularınızı en geç 30 Nisan 2021 tarihine kadar web sayfamız (www.dikkatgencgirisimcilergeliyor.com) üzerinden yapabilirsiniz. 

Sağlık sevgi başarı dileklerimizle.

İLGİDER
İstanbul Lider Girişimciler Derneği