Finansal Kaynak Geliştirme Faaliyetleri

Finansal Kaynak Geliştirme Faaliyetleri

Genç girişimciler ile yapılan iş geliştirme eğitimleri ile girişimci için en önemli aşamalardan biri olan, kurulan işin uzun vadede başarılı olmasını sağlayan iş fikrinin plânlamaya dönüştürülmesi ve eksik yanlarının güçlendirilmesidir. KOSGEB çevrimiçi girişimcilik eğitimleri sayesinde girişimci gençler iş fikrini somut bir iş modeli olarak hazırlayabilecek ve girişimleri ile finansal kaynak yaratabilme fırsatına sahip olacaktır. 
Yaratıcı iş fikri geliştirme atölyesinin ardından, atölyeyi tamamlayan her bir grup kameralı sınıf ortamında çevrim içi şekilde ZOOM platformu üzerinden seminere katılacaktır. Bu seminerde KOSGEB destekleri tanıtılacaktır. Böylece girişimci gençler, KOSGEB tarafından çevrim içi verilecek olan Girişimcilik Eğitimleri'ne yönlendirilebilecektir. Eğitimi tamamlama sorumluluğu girişimci gencin kendisine ait olacaktır. 
KOSGEB, finansal destek almak için başvuranlardan, kurum tarafından belirlenmiş formata uygun olarak hazırlanan İş Modeli formu istemektedir. Proje kapsamında hibe ve kredi projelerinde deneyimli olan proje uzmanımız, girişimcilik eğitimlerine paralel olarak İş Modeli Formu hazırlama çalışmalarını da başlatacaktır. Uzmanımız, grup ve/veya bire bir çalışmalar ile proje döngü yönetimine ve iş modeli kanvasına uygun olan gençlere nasıl iş modeli hazırlayabileceklerini aktaracak ve zorlanılan alanlarda destek vererek gençlerin kaliteli bir iş modeli hazırlamalarına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda KOSGEB başvuru sürecine dair takıldıkları noktalarda da girişimcilere destek verecektir.

Gençlik Projeleri Destek Programı (2020/01) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen bu hizmet ücretsizdir.